Sobotnie kursy „310” ze Strzelinka do Słupska od 1.06

Na wniosek mieszkańców wsi Strzelinko w gminie Redzikowo, linia „310” będzie łączyła ich miejscowość ze Słupskiem także w soboty. Od 1 czerwca autobusy PKS Słupsk będą wykonywać w szósty dzień tygodnia dwa kursy w tej relacji.

Nowy rozkład jazdy linii „310” będzie obowiązywał dokładnie od soboty, 1 czerwca 2024. Zmiany będą dotyczyły wyłącznie sobót – trasy i godziny odjazdów w dni robocze od poniedziałku do piątku pozostaną takie, jak przedtem.

I tak, dodatkowe sobotnie autobusy linii „310” odjadą ze Strzelinka w stronę Słupska o 8:35 i 12:35. Autobusy z Węzła Transportowego miasta Słupsk przy ul. Towarowej w stronę Strzelinka będą wyruszały o 8:15 i 12:15.

Zobacz też: Aktualne tabliczki rozkładowe dla linii „310”.

Uwaga: Sobotnie autobusy ze Strzelinka będą odjeżdżały z tamtejszej pętli autobusowej – a nie z przystanku „Strzelinko I”, obsługiwanego przez pozostałe kursy.

Prośbę o uruchomienie dodatkowych, sobotnich kursów na tej trasie przekazały w imieniu swoich mieszkańców władze gminy Redzikowo. To usprawnienie ma umożliwić im dokonywanie sobotnich zakupów w Słupsku. W samym Strzelinku brak jest bowiem otwartego sklepu.

Zmiana dotyczy wyłącznie kursowania w roku szkolnym. W okresie wakacyjnym linia „310”, tak jak w minionych latach, będzie kursowała w pełnej relacji Słupsk – Strzelinko – Dolina Charlotty – Ustka we wszystkie dni tygodnia.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. View more
Akceptuj
Skip to content