Dodatkowe fundusze na transport dla regionu

Powiat Słupski – organizator przewozów, który zleca PKS Słupsk kursowanie na regionalnych trasach – uzyskał rekordowe dofinansowanie z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych. To łącznie ponad 131 mln zł na najbliższe 10 lat.

To pieniądze, które zagwarantują mieszkańcom regionu sprawną i godną zaufania komunikację publiczną. Każdego roku, przez najbliższą dekadę, z budżetu centralnego powiat będzie otrzymywał przeszło 13,1 mln zł.

Dla PKS Słupsk – lidera regionalnych przewozów autobusowych na Pomorzu Środkowym – oznacza to przede wszystkim większą stabilność i pewność rozwoju. Perspektywiczne finansowanie gwarantuje, że łatwiej będzie planować przyszłość – a więc inwestycje, zatrudnienie, utrzymanie, i wszystkie inne potencjalne wydatki.

To także większa wiarygodność w oczach kontrahentów. A to przekłada się np. na korzystniejsze warunki zakupu nowoczesnych autobusów dla naszych Pasażerów lub finansowania innych istotnych zamówień.

To bardzo ważne z punktu widzenia spółki, która stanowi własność samorządu powiatowego – a więc całej lokalnej wspólnoty.

Dodajmy, że wniosek, który został przygotowany przez Starostwo Powiatowe w Słupsku, zdeklasował konkurencję. W naszym województwie nikt nie zdobył tak wielkiej kwoty dofinansowania, jak Powiat Słupski.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. View more
Akceptuj
Skip to content