Linie „204”, „208” i „219” odjadą z nowego węzła w Słupsku

Informujemy, że – decyzją Starostwa Powiatowego w Słupsku – autobusy linii „204” w kierunku Kluk, „208” w kierunku Bruskowa Wlk., Gałęzinowa i Ustki oraz „219” w kierunku Ustki przez Możdżanowo zmienią miejsce odjazdu.

Od 25 września 2023 roku, trasa autobusów tych linii będzie brała początek na stanowiskach nr 1 i 2 nowego Węzła Transportowego przy ul. Towarowej w Słupsku, wybudowanego przez Miasto Słupsk – około 350 metrów od dotychczasowego miejsca odbioru pasażerów.

Wsiadanie do tych autobusów na Dworcu Autobusowym PKS Słupsk przy ul. Kołłątaja – nie będzie już możliwe.

Sposób dojścia z Dworca Autobusowego PKS do nowego Węzła Transportowego obrazuje poniższa mapka:

Dodatkowo, z powodu powyższych zmian autobusy linii 204 w kierunku Kluk będą zatrzymywały się dodatkowo przy placu Dąbrowskiego, a kurs linii 208 (oznakowany wcześniej jako 209) o godzinie 7:40 z Ustki do Słupska z ulicy 3 Maja będzie wjeżdżał bezpośrednio na Węzeł Transportowy, bez zatrzymywanie się w pobliżu Dworca Autobusowego PKS.

Zmiany związane są z prowadzonymi przez Starostwo Powiatowe w Słupsku testami komunikacji regionalnej na nowym węźle. Wnioskami, pomysłami, sugestiami i propozycjami związanymi z nowym sposobem obsługi naszych linii można zgłaszać się do organizatora przewozów: tel. 789 407 842, e-mail: mgrzybinski@powiat.slupsk.pl.

Przepraszamy za utrudnienia.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. View more
Akceptuj
Skip to content