Ponad pół tysiąca kursów dziennie! Oto nasz letni rozkład

Słupsk—Rowy co pół godziny, Ustka—Rowy co godzinę i nowość: wyczekiwane połączenie Ustki z Jarosławcem. Po raz kolejny uruchamiamy sieć letnich linii autobusowych. Wydaliśmy też własny turystyczny przewodnik.

W PKS Słupsk – pełna mobilizacja. Wypożyczyliśmy 5 dodatkowych pojazdów, zatrudniliśmy kilkunastu dodatkowych kierowców i wydłużyliśmy pracę naszego zaplecza technicznego. Wszystko po to, by goście i mieszkańcy regionu mogli wygodnie i bezpiecznie dojeżdżać do najciekawszych atrakcji, jakimi może się poszczycić Pomorze Środkowe.

Sprawdzone trasy i super nowość

– To trzecia edycja naszych linii wakacyjnych. Bardzo nas to cieszy. Po raz kolejny zdobyliśmy dofinansowanie Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych i oprócz tych tras, które funkcjonują na co dzień, dokładamy 10 sezonowych  – mówił starosta powiatu słupskiego Paweł Lisowski podczas konferencji prasowej na Dworcu Autobusowym PKS Słupsk. – W dużej mierze skopiowaliśmy zeszłoroczny układ połączeń, ponieważ korzystało z niego bardzo dużo zadowolonych podróżnych.

Poza najbardziej oczywistymi kierunkami, czyli nadmorskimi miejscowościami (np. Rowy, Ustka, Poddąbie, Czołpino), turyści dojadą nad przepiękne jeziora (Krzynia, Obłęże, Dobra), do skansenów i muzeów (Kluki, Swołowo) czy parków rozrywki (Megalandia w Przewłoce). Łącznie to ponad 500 kursów każdego wakacyjnego dnia – znacznie więcej niż w roku szkolnym, co jest zdecydowanym wyjątkiem wśród PKS-ów.

Nowością na mapie połączeń jest trasa nr 309 relacji Ustka–Jarosławiec, uruchomiona dzięki współpracy samorządu Powiatu Słupskiego z Gminą Postomino. Autobusy pojadą na tej linii codziennie – także w weekendy i święto.

– Z tej nowej linii cieszę się zarówno ja, jak i przedsiębiorcy z Jarosławca. Również turyści i sami mieszkańcy bardzo pozytywnie odczują bliskość Ustki, która jest wspaniałą nadmorską miejscowością – mówił wójt gminy Postomino Janusz Bojkowski. Także osoby, które zdecydowały się wypoczywać w Ustce mogą cieszyć się z ułatwionego dostępu do atrakcji w Jarosławcu.

PKS-em wygodniej

O bezpieczeństwo i komfort podróży będzie dbało ponad 80 kierowców. W większości jest to stała załoga PKS Słupsk. Przewoźnik w okresie letnim zatrudnia jednak dodatkowe osoby – nierzadko z całej Polski, które decydują się łączyć wypoczynek nad morzem z sezonową pracą.

Wszystko po to, by sprostać zwiększonemu zainteresowaniu podróżnych.

Liczymy na przyciągnięcie nowych pasażerów, którzy do tej pory nie zastanawiali się nad zaletami poruszania się wygodnym transportem publicznym – mówi prezes PKS Słupsk Tomasz Kowalczyk. – Dlatego też wprowadzamy ulgę handlową – bilet rodzinny, dla trzech i więcej osób. W grupie zawsze jest raźniej podróżować, jeżeli nie musimy denerwować się szukaniem miejsc parkingowych czy przeciskaniem się własnym autem po zatłoczonych uliczkach nadmorskich miasteczek – wyjaśnia.

Natomiast ukłonem w stronę młodych mieszkańców regionu, pozostających na wakacje w rodzinnych stronach, jest promocja „Biletowy zawrót głowy”. Miesięczne bilety szkolne i studenckie, warte co najmniej 100 złotych, będą w lipcu i sierpniu uprawniały do podróży wszystkimi autobusami PKS Słupsk, bez względu na linię i relację.

Dzięki temu uczniowie i żacy z naszego regionu mogą lepiej poznać swoją okolicę. Zyskają też ci, którzy w przerwie od szkoły zdecydowali się pójść do wakacyjnej pracy w innej miejscowości. Nie muszą wyrabiać kolejnego biletu miesięcznego na inne linie, nawet jeżeli będą dojeżdżali z przesiadką – zwraca uwagę Tomasz Kowalczyk.

PKS informuje i radzi

Dla osób, które nie znają jeszcze zalet Pomorza Środkowego albo nie podróżują na co dzień transportem zbiorowym, przygotowaliśmy przewodnik turysty wraz z wakacyjnym rozkładem jazdy autobusów.

Broszura opracowana przy współpracy m.in. z Powiatem Słupskim liczy 52 strony w poręcznym kieszonkowym formacie. Znajdują się tam ilustrowane opisy najciekawszych atrakcji regionu wraz ze wskazówkami, z której konkretnie linii autobusowej należy skorzystać, by tam wygodnie dotrzeć – mówi rzecznik PKS Słupsk i współautor przewodnika Damian Zdancewicz. – Umieściliśmy tam także szczegółowy rozkład jazdy każdej z naszych tras. Tak więc czytelnicy zachowają dostęp do informacji o kursowaniu autobusów nawet, jeżeli robią sobie na urlopie detoks od telefonu.

Publikacja będzie rozdawana zupełnie bezpłatnie w ważnych turystycznych punktach na terenie całego regionu. Można ją również pobrać poniżej. Informację o kursowaniu samych linii turystycznych pomiędzy najważniejszymi punktami Powiatu Słupskiego można znaleźć na specjalnej ulotce (poniżej).

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. View more
Akceptuj
Skip to content