Jedyny taki autobus w Polsce. Za nami rajd Troligą Pegasus

Wielkim sukcesem okazała się foto-wycieczka autobusem nr 23101, zorganizowana przez sympatyków transportu publicznego. Dopisała zarówno pogoda, jak i frekwencja, a nasz rodzynek „pozował” w przepięknych plenerach.

Troliga Pegasus posiadana przez PKS Słupsk to jedyny w Polsce autobus tej słowackiej marki. Nasz egzemplarz został wyprodukowany w 2013 roku, a jego zakup miał być początkiem wielkiej współpracy z wytwórnią. Życie napisało jednak inny scenariusz – podobnych wozów powstało jedynie kilkadziesiąt i, wyjąwszy nasz, nie kursują one nigdzie poza rodzimym krajem.

To właśnie rzadkość występowania tego modelu skłoniła miłośników „dużej” motoryzacji do zorganizowania 20 maja okazjonalnego przejazdu po drogach powiatu słupskiego oraz słupsko-bytowskim pograniczu. Siedmiogodzinna wycieczka obfitowała w fotostopy, czyli krótkie postoje, podczas których można było wykonać interesujące zdjęcia autobusu w niecodziennych plenerach.

Wydarzenie przyciągnęło jednak nie tylko sympatyków autobusów i amatorów fotografii. Pojawili się także miłośnicy regionu Pomorza Środkowego, zapaleni turyści oraz osoby, które po prostu swoją sobotę chciały spędzić w sposób miły i niezwykły – w całym przekroju wiekowym, od dzieci po seniorów. (fot. Patryk)

Serdecznie dziękujemy organizatorom i cieszymy się, że mogliśmy użyczyć im naszego pojazdu. Poniżej prezentujemy krótką fotorelację autorstwa uczestniczki wycieczki, zawodowej fotografki – Jagody Wójcik.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. View more
Akceptuj
Skip to content