AKIA – nowy autobus na próbę w usteckiej komunikacji

Nowy gość w PKS Słupsk. Na kilkanaście dni testów przyjechał do nas autobus AKIA Ultra LE 8. Trafił na obsługiwaną przez nas linię „1” komunikacji miejskiej w Ustce. Przygotowaliśmy dla Was relację wideo na ten temat!

AKIA to marka z tureckim rodowodem. Nie da się ukryć, że jest ona – przynajmniej jak do tej pory – mało znana w naszym kraju. Stąd jednak właśnie ciekawość, jak jej produkty spisują się w codziennym użytkowaniu. Pojazd udostępnił nam do testów jego importer – firma Mercus – Bus.

Model AKIA Ultra LE 8 mierzy 8,5 metra długości – jest więc dość kompaktowy. Egzemplarz, który trafił do nas na próbę, zabiera 50 osób, z czego 25 na miejscach siedzących. Jest niskowejściowy, czyli posiada niską podłogę w drzwiach. To oznacza łatwą dostępność dla osób o szczególnych potrzebach. Producent wyposażył go również w funkcję „przyklęku”, czyli obniżenia nadwozia do poziomu krawężnika.

Chcesz zobaczyć ten autobus w akcji?

Dla tych, którzy nie mogą sobie pozwolić na wycieczkę do Ustki, by wypróbować AKIĘ osobiście – przygotowaliśmy krótką, trzyminutową relację filmową z testów (dostępna również z napisami dla niesłyszących).

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. View more
Akceptuj
Skip to content