Słupskie PKS rozszerza zakres obowiązywania biletów miesięcznych w swoich autobusach. Uczniowie i studenci, którzy kupią bilet ulgowy na styczeń, będą mogli w ferie szkolne podróżować wszystkimi autobusami PKS Słupsk na każdej trasie, bez dodatkowych opłat. Spółka przygotowała też dla nich kalendarze i słuchawki.

Tegoroczne zimowe ferie szkolne w województwie pomorskim przypadają na II połowę stycznia, od 16 do 29.01. W tym czasie posiadacze biletów ulgowych z właściwą, szkolną lub studencką zniżką, będą uprawnieni do korzystania ze wszystkich autobusów słupskiego regionalnego przewoźnika.

– To ukłon w stronę naszych najwierniejszych stałych pasażerów, którzy zwykle korzystają z naszych usług podczas codziennych dojazdów z domu do szkoły – wyjaśnia p.o. prezes PKS Słupsk Tomasz Kowalczyk. – W czasie wolnym od zajęć chcemy zachęcić ich do poznawania całego regionu, tak przecież bogatego w różne atrakcje – dodaje.

Uczniowie i studenci będą mieli do dyspozycji ponad 20 różnych tras, łączących centrum regionu – miasto Słupsk – z pełnymi atrakcji miejscowościami środkowego Pomorza.

Naszych młodych podróżnych z pewnością zainteresują takie kierunki, jak Redzikowo, gdzie funkcjonuje popularne lodowisko i park wodny. Kursują tam autobusy linii 205 i 216. Miłośników militariów skuszą natomiast nadmorskie bunkry Baterii Blüchera, które można zwiedzać w Ustce. Tam można dojechać linią 200 – mówi Tomasz Kowalczyk. – Samo morze jest zresztą piękne o każdej porze roku, także zimą. Prócz Ustki dojeżdżamy także do Rowów, gdzie dociera linia 201. A to tylko początek długiej listy miejsc, które warto odwiedzić w okolicy w ferie.

Rozszerzenie obowiązywania biletów miesięcznych to nie wszystko. Przewoźnik dla swoich młodych pasażerów przygotował też noworoczne upominki.

Pasażerowie, którzy zakupią bilet szkolny lub studencki na styczeń, otrzymają słuchawki PKS Słupsk, dzięki którym będą mogli na przykład słuchać muzyki w podróży, a także ścienne trójdzielne kalendarze na 2023 rokmówi rzecznik przewoźnika Damian Zdancewicz. – Prezenty rozdajemy do wyczerpania zapasów, są dostępne w Biurze Obsługi Klienta na naszym Dworcu Autobusowym. Osoby, które kupiły bilet miesięczny np. u kierowcy w autobusie, również mogą się zgłosić po odbiór upominków. Muszą pamiętać o zabraniu ze sobą dowodu zakupu.

----

 

Zimowa promocja PKS Słupsk
„W ferie jeżdżę tam gdzie chcę”

 Regulamin promocji

 

  1. Organizatorem zimowej promocji „W ferie jeżdżę tam gdzie chcę” jest PKS Słupsk SA z siedzibą w Głobinie.
  2. Promocja prowadzona jest od 27 grudnia 2022 r. do 29 stycznia 2023 r. włącznie i dotyczy biletów miesięcznych ulgowych szkolnych i studenckich (lub dla dziecka niepełnosprawnego) zakupionych na miesiąc styczeń 2023.
  3. Uczestnikiem promocji może być osoba, która zakupuje indywidualny bilet miesięczny ulgowy uczniowski lub studencki (lub dla dziecka niepełnosprawnego) na miesiąc styczeń 2023.
  4. Uczestnicy promocji do zakupionego biletu w Biurze Obsługi Klienta na Dworcu Autobusowym PKS Słupsk otrzymują gratis (upominek): słuchawki nauszne stereo oraz ścienny trójdzielny kalendarz. Gratisy (upominki) rozdawane są do wyczerpania zapasów.
  5. Pobranie gratisów (upominków) wstrzymuje możliwość zwrotu biletu.
  6. Bilet biorący udział w promocji oznaczony jest specjalną pieczątką. Bilet taki w okresie ferii szkolnych 2023 dla województwa pomorskiego (16.01.2023–29.01.2023), a także w weekend (sobotę i niedzielę) bezpośrednio poprzedzający rozpoczęcie ferii (14.01.2023–15.01.2023), upoważnia właściciela do nielimitowanych przejazdów autobusami wszystkich linii PKS Słupsk, bez względu na relację.
  7. Gratisy, o których mowa w punkcie 4, ani upoważnienie, o którym mowa w punkcie 6 nie podlegają zamianie na gotówkę lub inne ekwiwalenty.

 

 

 

 

PKS Słupsk

Grudzień 2022