Dobre wiadomości dla mieszkańców gmin Ustka i Słupsk. Słupski PKS uruchamia całoroczne kursy na linii nr 310, łączącej Charnowo, Gałęzinowo, Strzelinko oraz Strzelino z głównymi miastami regionu. Autobusy wyjadą na trasy już 1 lutego.

Utworzenie nowych połączeń jest możliwe dzięki współpracy organizatora przewozów – Powiatu Słupskiego – z samorządami Gminy Ustka i Gminy Słupsk. Autobusy będą rozpoczynały kursy na słupskim Dworcu Autobusowym PKS, a następnie pojadą przez Włynkówko, Strzelino, Strzelinko, Gałęzinowo, Charnowo, Zimowiska i Grabno do Ustki, do Węzła Transportowego.

Dodatkowe usprawnienie przewidziano dla mieszkańców Charnowa w gminie Ustka. Bilet miesięczny do lub z Charnowa wydany na linię „200” będzie obowiązywał także w linii „310”. Analogicznie, na bilecie miesięcznym na linię „310” wydanym do lub z Charnowa będzie można jeździć także linią „200”.

„310” to jedna z linii, której uruchomienie jest możliwe dzięki rządowemu Funduszowi Rozwoju Przewozów Autobusowych. Z tych środków Powiat Słupski na 2023 rok wywalczył ponad 10,5 miliona złotych dotacji na obsługę tras w całym regionie.